Tarihçemiz

Tarihçe: -

Hikayemiz 1968 yılında, Ege’mizin şirin ili Uşak’ın, doğasının yeşilliği ile bilinen Eşme ilçesinde başladı. Kurucumuz, aynı zamanda da Onursal Başkanımız olan değerli büyüğümüz Halil Gedik, canlı tavuk yetiştiriciliği ile firmanın ilk temellerini atmıştır. Yedi yıl sonra, yani 1975 senesinde el yordamıyla günlük 25 adet tavuk keserek işe devam etmiştir. Zaman içerisinde kendi yetiştirdiği tavukların tamamını  kendisi kesmeye başlayarak entegrasyonun ilk temellerini atmıştır. İkinci kuşak olan Osman Gedik’in işin başına geçmesiyle kısa zaman içerisinde Eşme’de günlük kapasitesi 10 bin olan ilk kesimhanesini kurmuş, takip eden yıllarda yem fabrikası, kuluçkahane, damızlık çiftlikleriyle beraber entegrasyonu tamamlamıştır. Mevcut kesimhane kapasitesi zaman içerisinde talebi karşılayamayınca yine Eşme ilçesine ikinci ve daha büyük bir kesimhane yapmıştır. Bugüne gelindiğinde, ikibinden fazla çalışanı olan, günlük yaklaşık iki kesimhanede toplam 400 bin tavuk kesimi yapıyoruz. Bunun yanı sıra, ileri işlenmiş tesisimizde, aylık 500 ton döner,3.000 ton şarküteri,3.500 ton pişmiş ve kaplamalı ürünler olmak üzere toplamda 7 bin ton ileri işlenmiş ürün üretme kapasitesine sahip ve İSO’nun her yıl yayınladığı ilk 500 firma içerisinde üst sıralarda yer alan ve yaklaşık otuz altı ülkeye ihracat yapan dev bir gıda firması olmuştur. Kaliteden her ne olursa olsun asla ödün vermeyen, tesiste üretilen her ürünü öncelikle kendisi tüketen anlayışla çalışmaya devam eden bir işletme olmayı çalışanlarımızla beraber başardık. En önemli gurur duyduğumuz özelliklerimizden birisi de, bulunduğumuz bölgede yetiştirdiğimiz tavukların doğallığı ve de lezzeti ile beraber halkımıza sağlıklı ürünler sunmak olup, bölgede çok ciddi bir istihdam sağlayarak ülke ekonomisinin destekçisi olmaya devam etmekteyiz.

Vizyon:

Her faliyetimizi, en değerli varlık olan ‘İNSAN’ı temel alarak ve ‘İNSAN’ için yapıyoruz. Bu hedefle;

*Tavukçuluk endüstrisinde başladığımız faaliyetlerimizi geliştirerek ‘GIDA FİRMASI’ olarak ilerlemeyi,

*Sağlıklı nesiller için sağlıklı ürünler üretmeyi,

*Son teknolojiyi insan gücümüzle birleştirerek yatırımlarımıza devam etmeyi,

*Bilinen en iyi ve en güvenilir  piliç eti mamulleri üreten ‘GIDA MARKASI’ olmayı,

*’Ürün ihtiyaçtır, marka tercihtir’ söyleminde olduğu gibi ihtiyacın tercih edilen markası olmayı,

*Anılarımızla geçmişten aldığımız gücümüzü, hayallerimizle geleceğe taşımayı,

*Kaliteyi sadece prensip değil, yaşam biçimi olarak edinmeyi,

*Gitmediğin yer senin değildir anlayışı ile sadece ülkemizin değil, dünyaya açılan ve dünya çapında bir ‘GIDA MARKASI’ olmayı,

*Sektörün en büyüğü değil, EN İYİSİ olmayı hedefliyoruz……

Misyon:

Firmamızın kurucularının doğup büyüdüğü topraklara faydalı olmak amacıyla çıktıkları yolda, yakın çevreyi de içine alarak bölgenin en büyük firması olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Bölge ekonomisine, ülke ekonomisine fayda sağlamak, direk ve dolaylı olarak yarattığımız istihdam ile sadece kar amaçlı olmayıp,s osyal bir sorumluluğu da kendimize görev edindik. Global düşünüp lokal hareket eden bir anlayışla, tamamen amatör ruhla çalışmaya, sağlıklı ürünler üretmeye devam ediyoruz. Şeyh Edebali’nin ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’ söylemini ilke edinerek önce ‘İNSAN’ sonra da ‘ÜLKE ve DEVLET için varolmaya, devam edeceğiz.